1+1 Daire aylık kirası ürkütücü bir rakam isteniyor – Kumburgaz Fm

1+1 Daire aylık kirası ürkütücü bir rakam isteniyor

1+1 Daire aylık kirası ürkütücü bir rakam isteniyor
  • 6
  • 517
  • 12 Temmuz 2022
  • +
  • -

Malum yaz ayı tatil oldu okullar kapandı dar gelirli insanlarımızın uğrak yeri olan kumburgaz Sahilleri doldu taştı bu işi fırsata çevirmek isteyen bazı ev sahipleri astoromik rakamlar istemeye başladılar. 1+1 daire 5000 tl aylık kirası tabi şimdi diyeceksiniz. 1 Aylık diye bu fiyatlar isteniyo.

Hayır bu fiyat 1+1 daire için yani aylık 5000 tl yaz kış sürekli oturacak kiracı için istenen bir rakam. Gelelim aylık haftalık kira fiyatlarını, 1 aylık 12,ooo Tl isteyenmi dersiniz. 3 aylık yani sezonluk 60.000 Tl isteyenmi dersiniz. Yani hangisini diyelim. Evet beyler daireleriniz sahil tarafında kabul. Sizde insanlara 50 yıl önce yapılmış yıkılma tehlikesi olan. Binalardaki dairelerinize. Benim tabirimle tabut kiralama diyorum. Belki deprem dahi yaşanmadan kendiliğinden yıkılma tehlikesi bulunan bu daireler bu rakamları istiyorsunuz.

TANITIM

BİRAZ İNSAF

Evet gerçekten insaf, parası olan zaten buralara tatile gelmiyor. Daha lüks otellerin olduğu tatil beldelerinde ev kiralama veya otel tatili tercih ediyor. Kumburgaz ve benzeri bölgeleri tercih edenler orta sınıf veya alt sınıf diye tabir ettiğimiz kesim tercih ediyor. Sınıf ayrımı yapılırken maddi yönden bir sınıflandırma yaptık.

Daire leriniz sizin mülkünüzdür tabiki bedavaya yok parasına kiraya verin demiyoruz ama. Fiyatlarınız şuan istediğiniz rakamlar ederinin iki veya 3 katı gibi rakamlardan bahsediyoruz. Şimdi diyeceksiniz ekonomi buda yeterli bir gerekçe değil. Çünkü sen sıfır bir daire kiraya vermiyorsun 40 vey 50 yıl önce inşa edilmiş bir daire’yi olmadık rakamlar ile kiraya vermeye çalışıyon. Bu düpe düz fırsatçılıktır.

Onun içindirki bu rakamlar yüzünden bir çok kiralık daire boş bekliyor. Kiraya verilemiyor istenilen rakamlar çok faiş rakamlar binalar iç içe penceler karşılıklı yani evin içinde rahat bir yaşam söz konusu değil. Herkez yapının gereği icabı bir birinin kapısının önünden geçmek zorunda kalıyor. Balkon otopark sorunu var asansör yok. Bina içleri dökülüyor kat temizliği yok kapıcı olayı bazı yerlerde olsada yetersi yeşil alan yok park bahçe yok ama fiyatlarımız 5000 TL 10.000 TL gibi uçuk rakamlar.

Evet eski yapı yıpranmış ve deprem dahi olmasa bile kendiliğinden yıkılma riski taşıyan. Bu sağlıksız yapılarda yerleşimi uygunsuz balkonu olmayan asansör bulunmayan oto parkı olmayan ve en önemlisi yıkılma tehlikesi olan eski yapılardan bahsediyoruz.

TANITIM REKLAM

 

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

6 adet yorum - “1+1 Daire aylık kirası ürkütücü bir rakam isteniyor”

  1. Bu konutların bir çoğu kentsel dönüşüme girse bile daire sahipleri alsa alsa ödedikleri vergi çerçevesinde parasını alır. Aklı olan yüksek vergi öder.

  2. Bu yazı çok güzel tespitler var içerisinde. Hem bilgilendirme yapıların durumu. Olmayan özelikleri örnek otopark, asansör,yeşil alan çocuk parkı ve kendine ait plajı olmayan. Depreme karşı dayanıklı olmayan 30 ila 50 yıl önce yapılmış yapıların faiiş fiyat ile kiralanmaya çalışması.

  3. Aslında yazı baya aydınlattı beni en azından kiralık yer o bölgelerden bakıyordum. Sağlıksiz ve bir çok eksiği olan güvenlik olarak yeterli olmadığından başka tercihleri araştıracağım.

  4. Bir şeyin sahibi olmak her istediğimi isteye bilirim dersen bir gün gelirki isteyecek bir şeyin kalmaz. Verecekte paran olmaz sokaklar kira bedeli ödemeden yaşana biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm