18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLUYORUZ – Kumburgaz Fm

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLUYORUZ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLUYORUZ
  • 1
  • 259
  • 18 Mart 2022
  • +
  • -

Atalarımızın ecdadımızın bu kutlu zaferini selamlıyoruz kumburgazfm saygı ve minnet ile başta gazi mustafa kemal atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını rahmet ve minnet ile anıyoruz. Zaferiniz kutlu ve mübarek bir zaferdir.

Dur yolcu bilmediğin bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir.

Tam 107 yıl önce yedi düvele karşı verilen bir mücadelenin zafer ile sonuçlanması büyük kahramanlık vatan severlik dünyada olmayan ve bir daha olacağına ihtimal vermediğimiz tek örnektir. Bu zaferi bir tek dünyada veren tek millet türk miletidir. Yine böyle bir mücadele verecek zaferler elde edecek tek millettir türk mileti.

18 MART 1915 ÇANAKKALE SAVAŞI

Bu savaş dünyada bir çok devletin bir araya gelip türklere karşı yapılmış top yekün bir savaştır. Sonucunda kahraman türk milleti vatanına toprağına sahip çıkmış ve düşmanı püskürtmüş bu topraklar türkün dür demiştir.  Düşman sayıca çok olsada silah olarak üstün olsada düşmana geçit vermemiştir.

18 MART 1915 DENİZ SAVAŞI

Aynı zamanda çanakkale savaşı dünya tairihine deniz savaşı olarak girmiştir. Düşman denizi geçemeyeceğini anlayınca denizden çıkartma yapsada başarı elde edememiştir karada. Çanakkale savaşı nın 107. yılında şehitlerimizi gazilerimizi rahmetle ve minnet ile anıyoruz kumburgazfm.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

1 adet yorum var “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLUYORUZ”

  1. 18 mart dünya tarihinin yeniden yazıldığı çanakkale geçilmez dendiği ve geldikleri gibi geri gidecekler denilen yerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm