2023 yılında büyükçekmece’de yaşanan ilk haberler – Kumburgaz Fm

2023 yılında büyükçekmece’de yaşanan ilk haberler

2023 yılında büyükçekmece’de yaşanan ilk haberler
  • 0
  • 500
  • 5 Ocak 2023
  • +
  • -

Tepecikte bir şahsın refujde baygın halde yattığı. İhbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

2023 yılının ilk gününde erkek kuaförleri fiyat listelerini güncelledi. İlk zamlı fiyatları açıklandı. Sakal traşı 60 tl olurken Saç kesimi 100 Tl. Olurken saç sakal yıkama fön 150 tl olarak belirlendi.

Tepecikte iski suyunda evlerde blanık su akıtığı uzun süredir devam ettiği yönünde şikayetler oluştu.

E – 5 Mimaroba sapağında maddi hasarlı kaza meydana geldi. Trafikte aksamaya neden olan kaza maddi hasarlı atlatıldı.

Bedelli askerlik ücreti yeni yılı. İle birlikte 2023 yılında 100,080 TL. Olarak açıklandı.

Emeklli lere eşit orada ayrım yapılmaksızın %25 zam verildi. Bu zamdan sonra en düşük emekli maaşı 3500 tl den 4700 tl ye çıkmış oldu.

Yeni bir gelişme daha yaşandı. Emekli maaşları ile alakalı bir gün önce emekli zam oranı %25 açıklandıktan sonra ertesi gün %yeni açıklama cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan dan gelid. Zam oranı %30 çıkartıldı. Bu sonuçla en düşük emekli aylığı 5500 tl oldu.

Asker uğurlaması 2022 olduğu gibi 2023 ilk günü güzelcede yaşandı. Asker uğurlaması yapan gençler araç konvoyu yaptılar. Taşkınlık yaşanmadan güzel bir asker uğurlaması yapıldı.

Çatalca tepeik yolunda dört aracın karıştığı maddi hasarlı kaza meydana geldi.  Kaza yerine polis ve ambulanslar sevk edildi. Kısa süre sonra yol trafiğe açıldı.

Büyükçekmece de gece aracında son ses müzik açan bir bayan. Bir evden aracın üzerine mandalina kabuğu atılınca tartışma yaşandı.

Celaliye de bir şahıs evin camlarını kaldırım taşları ile kırdı. Olay yerine çağrılan polis camları kıran kişiyi göz altına alıp karakola ifade vermeye götürdü.

Tem otoyolu büyükçekmece mevkisinde maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Mimarsinan yan yol verme kavgası geldi. Kavga karışan araç sürücüleri kavgaya tutuşunca çevredeki vatandaşlar araya girdi. Daha sonra olay yerine polis ekipleri gelip işlem yaptılar.

Cumhurbaşkanı recep tayip erdoğan seçimin erken bir tarihe çekele bileceğini açıkladı. Basında sıkça gündeme gelen nisan ayında erken seçim yaşanır gibi söylemleri destekler bir açıklama oldu.

Kumburgaz fm radyo aynı zamanda bölgesel bir haber sitesi olarak büyükçekmece ve ilçe mahalle bölge ve toplumsal haber sitesidir.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm