Arabesk şarkılar 2022 yılı en efkarlı müzikler – Kumburgaz Fm

Arabesk şarkılar 2022 yılı en efkarlı müzikler

Arabesk şarkılar 2022 yılı en efkarlı müzikler
 • 0
 • 1117
 • 13 Mayıs 2022
 • +
 • -

2022 yılının en güzel arabesk şarkılarını dinleyebileceğiniz efkarlı damar müzikler listemiz yayında. Listemizdeki şarkılar sadece 2021 yılı ile sınırlı kalmayıp. Dinleyicilerimiz ve sosyal medyada en çok konuşulan, beğenilen ve paylaşılan eserleri de içermektedir. Kaliteli ses ve kesintisiz yayınımızla siz değerli ziyaretçilerimize arzu ettiğiniz müzik keyfini sunmaya devam ediyoruz.

Arabesk Müzik

Arabesk şarkılar KUMBURGAZFM listemizdeki örneklerinden de anlaşılacağı gibi arabesk müzik yapısı, ülkemizdeki doğuş şekli itibari ile yaşanan olumsuzluk ve yoksunluklara karşı bir isyan dile getirmektedir. Sürekli bir melankoli hali, sevilen her şeye karşı bir özlem, yaşanmış ve karşısında çaresiz kalınmış durumlardaki çaresizlik hissini tanımlama gibi negatif ve insana acı çektiren hangi durum var ise, bunları kendine konu etmiştir. Elbette bu negatif görüntü sadece arabesk müzikte yoktur. Aşk acısının tarifini slow müzikten türkülere, pop müzikten Türk sanat müziğine kadar hemen hemen her tarz müzik sözlerinde duymuşsunuzdur. 

Arabesk Şarkılar

Türkiye’de arabesk müzik tarzı ilk olarak 1940’lı yıllarda Haydar Tatlıyay başta olmak üzere birkaç şarkıcı tarafından seslendirilmiştir. 1938 senesinde Arapça eserler yasaklanmış fakat bu tarzı yoğun olarak çalan Kahire Radyosu, Türkiye’nin bazı bölgelerinde çektiği ve ilgiyle dinlendiği için bu yasak sonuç vermemiştir. 1960’lı yıllarda bu yeni türe öncülük eden Adnan Şenses, Orhan Akdeniz ve Hâfız Burhan Sesyılmaz gibi kimi şarkıcılar bir Arap tarzı olan raks müziğini.

Türkçe şarkılarla sentezleyerek kullanmışlar ve böylece. Türkçe arabesk müziği ortaya çıkmıştır. 60 ve 70’li yıllarda popülerleşen arabesk müzik, ilk yıllarında ortaya çıkan Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur ve rahmetli .Müslüm Gürses gibi isimlerle özellikle gecekondu mahallelerinde, sosyo ekonomik açıdan düşük gelir sınıfındaki insanlar arasında beğenilmiş ve yaygınlaşmıştır

 

Bunun sebebi elbette zengin ve rahat bir hayat süremeyen insanların, hayatlarında hissettiği eksikliklerden dolayı, arabesk müziğin bir deşarj mekanizması olarak kullanılmasının insanı psikolojik olarak rahatlattığı gerçeğidir. Modern insanın var olduğu her dönemde müzik de var olmuştur. Müziğin şeklini ise ortaya çıktığı dönem, kimlerin yaptığı ve kimlerin dinlediği şekillendirmiştir. Arabesk müziğin doğuşu da bu koşullar altında, Türk insanının ihtiyaçlarından doğmuştur.

2022 Yılı En güzel Damar Müzikler

 • Müslüm Gürses – Hangimiz Sevmedik.
 • İbrahim Erkal – Sen Aldırma.
 • Koray Avcı – Aşk Sana Benzer.
 • Bergen – Sen Affetsen.
 • Kibariye – Anne.
 • Ahmet Kaya – Hep Sonradan
 • Müslüm Gürses – Gitme.
 • Emrah – Unutabilsem.

KUMBURGAZFM sayfamızda yayınlamakta olduğumuz eserler arabesk müzik dinleyicilerinin beğenisine göre oluşturulmuş ve sadece yeni çıkış yapanlar değil, birçok eski ve sevilen değerli eserleri de barındırmaktadır. Diğer müzik türlerinin tamamında olduğu gibi 2022 yılı en güzel arabesk şarkılar listemiz de sürekli olarak yenilenmekte. Bu süreçte siz değerli ziyaretçilerimizin tavsiyeleri bizim için büyük önem arz etmektedir.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm