Bayramda Tarlaları imarlı diye satmaya çalıştılar – Kumburgaz Fm

Bayramda Tarlaları imarlı diye satmaya çalıştılar

Bayramda Tarlaları imarlı diye satmaya çalıştılar
  • 2
  • 278
  • 18 Temmuz 2022
  • +
  • -

Bayram tatilini fırsata çeviren arsa dolandırıcıları. Belediyenin kapalı olmasını fırsat bilip tarla statüsünde olan arazileri imarlı diye satmaya çalıştılar.

Büyükçekmece göl manzaralı birde neredeyse profosyonel bir reklam videosu çekerek sosyal medya üzerinden yayınladılar.  Büyükçekmece’de yaşanan bu olay sonrası Belediye başkanı açıklamalarda bulundu.

Bu olay duyulması üzerine Dr. Hasan Akgün bir açıklama yaparak bu arsalar tarla statüsünden sakın inanmayın. Büyükçekmecede 300  metre kare veya 500 metre kare arsa yok. Pilanlı arsalarda bile minumum 2000 metre karedir. Bunlara inanmayın. Dolandırıcı bunlar diyerek açıklamada bulundu.

Bayramı fırsata çevirmek isteyen arsa dolandırıcıları tarla statüsünden olan yerleri imarlı gibi gösterip satmaya çalıştılar. Bayramda belediyenin kapalı olduğunu bilen uyanık dolandırıcılar. Tarla olan arsaları imarlı arsamış gibi satmaya çalıştılar. Burada belediyenin bayram tatilinde olmasını fırsat bilip satın alacak kişilerin her hangi bir bilgiye ulaşamayacaklarını bildiklerinden dolayı bu yolu ve bayramı fırsat bildiler.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

2 adet yorum - “Bayramda Tarlaları imarlı diye satmaya çalıştılar”

  1. Göl manzaralı satmaya çalıştıkları yerler imar yok arsa bile değil tarlayı imarlı arazi diye uyanıklar satmaya çalışmışlar. Tabi bayram belediye kapalı bi yerden bilgi alınamıyacağını bildiklerinden bu yola başvurmuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm