Burcu Kümüş yaşamak çok güzel şiiri – Kumburgaz Fm

Burcu Kümüş yaşamak çok güzel şiiri

Burcu Kümüş yaşamak çok güzel şiiri
 • 27
 • 578
 • 14 Temmuz 2022
 • +
 • -

YAŞAMAK ÇOK GÜZEL

Yaşamak, sevmek kadar güzel

Güzel bir şiirin sıcaklığı gibi

Ağlamak kadar güzel

Kalpte hissedilen bir sızı gibi

Umutlanmak kadar güzel

Güneşin her gün yeniden doğuşu gibi

Demli bir çayın huzuru kadar güzel

Yağmurdan ıslanan toprağın kokusu gibi

Kalbimdeki inanç kadar güzel

İçimde hissettiğim bu ışık gibi

Hayallerim kadar güzel

Küçük bir çocuğun tertemiz sevinci gibi

Acılarımla ve korkularımla da birlikte

Mutsuz hissettiğim bir an gibi

Tüm umutlarım ve sevinçlerimle de güzel

İçten edilen bir duanın verdiği güç gibi

Direnişlerimle de güzel, çabalarımla da

Korkmuyorum işte diye kafa tutmak gibi

Yaşamak çok güzel, çok değerli

Aldığım her nefes gibi

Sevmek gibi, sevdiklerim gibi

YAZAR ESER SAHİBİ

BURCU KÜMÜŞ

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

27 adet yorum - “Burcu Kümüş yaşamak çok güzel şiiri”

  1. Merhaba, ben Burcu Kümüş. 1982 yılı İstanbul doğumluyum. İnönü Endüstri meslek lisesi kimya bölümü, daha sonrasında sırası ile Trakya üniversitesi (önlisans) kimya bölümü ve dikey geçiş sınavı ile yerleştiğim Süleyman Demirel Üniversitesi (lisans) kimya bölümünü tamamladım. Gençlik yıllarımda kalbimde konservatuara gitme arzusu duyuyordum, ancak eğitim yolum kimya bölümünden geçti. Ilerleyen yıllarda bu arzu yoğunlaştı ve kalbimde hissettiğim müzik sevgisinin hayatımı doldurmadan mutlu olamayacağımı anladım. Bir seneye yakın bir süredir şan dersi almaktayım. Şarkı söylediğim zaman kalbimde hissettiğim mutluluk tarif edilemez ve bu duygu benim için çok önemli. Şimdilerde enstrüman eğitimi almaya başladım. Müzik her zaman hayatımın içerisinde olmalı. Şarkı söylerken duyduğum huzuru bir de yazarken duyabiliyorum. İşte kendi benliğimi, ruhumu bu iki noktada yakalayabiliyorum.
   Bu yüzden sayfama sarkilarim.siirlerim ismini verdim. Şiir yazmak huzur veriyor gerçekten. Birden bire dökülüyor kelimeler ve ben kendimi yazarken buluyorum. Yakın bir tarihte şiirlerimi bir kitapta toplamayı düşünüyorum. Şiir Gibi Sevdim Seni isimli kitabım sizlerle buluşacak. Şiirlerimdeki en baskın tema sevgi ve huzur üzerine. Şiirlerimin siz değerli okuyucularım tarafından sevilmesi dileğiyle. Yüreğinizde sevgileriniz ve huzurlarınız çok olsun dilerim. BURCU KÜMÜŞ

   1. Yaşamayı ne kadar güzel anlatmışsınız.
    Yaşamak bir su misali, yaşamak insanın acısı ile tatlısıyla hayata gülebilmektir. Başarıların daim olsun güzel kalpli insan 😊🙏

  1. Bir kağıt, bir kalem. Yazmak huzurdur, yazmak arzusu kalpten gelir.Kalpten dile gelen, bir kalem ile kağıda dökülür. Adı şiirdir, mutluluk verir. BURCU KÜMÜŞ

  1. Merhaba, ben Burcu Kümüş. Şiir Gibi Sevdim Seni isimli şiir kitabım yakın bir tarihte sizlerle buluşacak.

 1. Burcu kümüş çıkmış olduğu bu duygu yüklü şiirleri kendisine başarılar dileriz kumburgaz fm radyo.

  1. Kumburgaz Fm çok teşekkür ederim, ben de başarılarınızın ve güzel çalışmalarınızın devamını diliyorum.

 2. Sevgili Burcu Kümüş,
  Şiiriniz yüreğime dokundu. Gerçekten hissedip de ifade edemediklerimizi çok güzel bir şekilde kaleme alıp ifade etmişsiniz. Çok sıcak ve samimi bir anlatımınız var. Şiir gibi sevdim seni isimli kitabınızı da merakla bekliyor olacağım. Yolunuz açık,başarılarınız daim olsun.
  Hülya.

  1. Hülya hanım çok ama çok teşekkür ederim. Güzel duygularınız bana geçti, çok mutlu oldum. En güzel mutluluklar sizinle olsun.🌹🌹🌹

 3. Yaşamak çok güzel. Evet yaşamak güzel. Hayat tek bir duygu halinden ibaret değil. Tek bir duygu durumu üzerine kurulu değil.
  Mutluluklarımız, umutlarımız, acılarımız, direnişlerimiz. Kimi zaman yüreğimizde hissettiğimiz derin bir huzur, kimi zaman bir tükenmişlik hissi belki. Yaşamak tüm duyguların karmasıdır aslında. Yaşamak çok güzel isimli şiirimde bu karma bütünü anlatmakta.
  Gökkuşağındaki renkler gibi. Renklerin hepsi farklı, hepsi içiçe bir arada ve bir denge halinde. İşte budur yaşamak. Kimi öyle kimi böyle. Önemli olan sahip çıkmak bize huzur veren, mutluluk veren her duyguya her insana. Yüreğimizde hissettiğimiz huzur duygusunun kıymetini bilmek, onu yaşamımızda her daim sürdürebilmenin yollarını aramak, huzur sebeplerimizi görebilmek ve sahip çıkmak çok önemli. Yaşamın zorluklarıyla baş etme yöntemleri bulabilmek, güzel bakabilmek, güzel görebilmek. Hayata kafa tutmak gerek bazen, sonra sıkı sıkı sarılmak.
  İnadına güçlü, inadına ayakta.
  Ve inadına gülümse, en içten en güzel halinle. Huzurlarınız çok olsun dilerim.

 4. Hayata de ki
  Hayat sana inadına
  İnadına güçlüyüm, inadına ayakta
  Ve sonra inadına gülümse
  En içten, en güzel halinle
  Sen hayata gülümse ki,
  hayatta sana gülümsesin.
  Sonra en güzel mutluluklarını getirip kucağına bıraksın.

 5. Duygu ve düşüncelerin bunları yazman güzel sana hayatta bol şanslar dilerim rabbimden sana uzun omurler dilerim kalemine ve aklına sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm