Büyükçekemce 28 mayıs 2023 seçim sonucu – Kumburgaz Fm

Büyükçekemce 28 mayıs 2023 seçim sonucu

Büyükçekemce 28 mayıs 2023 seçim sonucu
  • 0
  • 259
  • 29 Mayıs 2023
  • +
  • -

Dünya’da demokrasi adına katılım oranı en fazla seçim olarak tarihe damga vuran bir seçim yaşadık. İki turla sonuçlanan türkiye başkanını seçtiği bu demokrasi şöleni olarak geçen bu seçimde. Muhalefet kesin kazanacağı bir motivasyonla seçime girsede istediği sonucu ilk turda ve ikinci turda alamadı. Seçimi 21 yıldır ülkeyi yöneten Ak parti ve cumhur itifakı adayı recep tayip erdoğan, kesin olmayan sonuçlar ile %52.16 oy oranı ile seçimleri kazandı.

DEĞİŞİM VE SÖYLEM GEREKEN BİR MESAJ VERİLDİ.

Millet itifakı adayı kemal kılıçdaroğlu ve millet itifakı bu seçimde kaybeden taraf oldular. Önümüzdeki günler muhtemeldir kopmalar yaşanacağı yönünde. Olma ihtimali yüksek. Halkı ikna edemediler. Söylem değişikliği işe yaramadı kısaca seçmen samimi bulmadı 14 mayıs öncesi farklı söylem 14 mayıs sonrası farklı söylemi. Seçmen kesiminde bir etki yaratmadı.  7 Parti lideri iki büyükşehir belediye başkanı sahada olsa’da sonuç Cumhur itifakı lehine sonuçlandı.

CHP Özüne dönmeli büyük değişim şart başarılıyız havası yaratılmaya çalışılsada bir başarı olduğunu düşünmüyoruz. Atatürk’çü çizgiye acilen dönmeli . Bütün kadrolan en üsten en alta yenilenmeli. İl ilçe başkanlıkları değişmeli 16 seçim kaybeden bir kadrodan söz ediyoruz. Önümüzde belediye başkanlığı seçimleri var. Değişim kazandırır kaybettirmez. 

İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE 28 MAYIS SEÇİM SONUÇLARI

Açılan sandık oranı: %100

Recep Tayyip Erdoğan: %44.7

Kemal Kılıçdaroğlu: %55.3

 

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm