Büyükçekmece genelinde yaşanan olaylar ve haberler – Kumburgaz Fm

Büyükçekmece genelinde yaşanan olaylar ve haberler

Büyükçekmece genelinde yaşanan olaylar ve haberler
  • 0
  • 245
  • 6 Ekim 2023
  • +
  • -

Hüriyet mahallesinde yaşanan kavgada bıçakla yaralanmalr yaşandığı olay yerine gelen polis ekipler olaya karışanları göz altına alırken. Sağlık görevlileri yaralıları hastaneye sevk ettiler.

Türk Zabıta Teşkilatı’nın 197. kuruluş yıldönümü Büyükçekmece’de törenle kutlandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, zabıta teşkilatının güçlü bir yasal düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu belirtti.  Zabıta teşkilatının 197. Kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Kış ayı yaklaşırken sonbahar yağmurları son 3 gündür etkili olmaya başladı. Büyükçekmece gölü su oranı %2 lere düşmüşken son yağmurlar ile bu oran %7 lere yükseldi. Yağan yağmurlarda istanbulda metro ları su basarken bir çok yerde sel yaşandı. Büyükçekmecede ise bazı iş yerleri  ve bodrum katları bazı sitelerde kapalı oto parkları su bastı.

Büyükçekmeceli Mert Taşkın vucut geliştirmede türkiye şampiyonu oldu. Bu başarı onu ülkemizi ispanyada temsil etme hakkı kazandı.

Büyükçekmece albatros bölgesinde yer altı elektirik kablolarında yanma yaşandı.

Büyükçekmece’de bulunan TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna aracını götüren Halil Çeribaş, otomobilindeki vitesin yanlış atılması sonucu 110 bin TL zarar meydana geldiğini öne sürdü. Çeribaş, ileriye doğru hareket etmeyen aracının bu şekilde muayeneden geçtiğini de söyleyerek, hukuki süreç başlattığını belirtti.

Sinanoba mahalesinde bir markette rafta bulunan bir kangal salam küflü halde satışa sunulmuş rafta. 3 Harfli marketlerden olan böyle ir yanlış yapması düşündürücü. Acaba süresi geçen ürünleri tarih değiştirip yenidenmi satışa sunuuyor sorusu akıllara geliyor.

Büyükçekmece fatih mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında eski binanların yıkımına devam ediliyor.

Büyükçekmece belediye başkanı baz istasyonlarına adeta savaş açtı. İnsan sağlığını tehdit eden baz istasyonları belediye başkanı hasan akgün yaptığı açıklamada hangi binanın üstünde varsa baz istasyonu tek bir kişi dahi şikayet etse yıkılacak diyerek açıklamalarda bulundu.

Tepecikte bir lokananın bacasında küçük çaplı bir yangın yaşanması sonucu olay yerine itfaye ekipleri sevk edildi yangına müdahale eden itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü.

Mimarsinan E-5 Mevkisinde bir aracın aniden makas atması sonucu az daha zincirleme traik kazası meydana gelecekti.

Sabah saatlerinde tüyap karşısında otluk alanda yangın çıktı. Yangına itfaye ekipleri ve çerdeki vatandaşlar müdahale ettiler.

Mimaroba da sabah saatlerinde maddi hasarlı kaza meydana geldi. Kazada şöförlerin durumu iyi. Kazaya 3 araç karşıtı biri ticari taksi diğer iki otomobil şahsi araç

Büyükçekmece fatih mahallesinde gece yaşanan olayda iki kardeş arasında yaşanan kavga sonucu kardeşlerden biri diğer kardeşi bıcakla yaraladığı. Olay yerine gelen polis yaralı kardeş hastaneye sevk edilirken bıçakla kardeşini yaralayan kardeşi ise göz altına aldı.

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm