Büyükçekmece son yaşanan olaylar ve haber turu – Kumburgaz Fm

Büyükçekmece son yaşanan olaylar ve haber turu

Büyükçekmece son yaşanan olaylar ve haber turu
  • 0
  • 445
  • 17 Mart 2023
  • +
  • -

Büyükkçekmece  – 5 bağlantı yolunda daha yol henuz açılmadan çalışmalar devam ederken maddi hasarlı kaza meydana geldi.

Cumhurbaşkanı kim olsun anketimizde oy kullanmak için bağlantıyı tıkla. Kumburgazfm cumhur başkanı kim olsun.

Cumhurbaşkanı kim olsun anketi

Bu kış pek hava kış yapmasada 12 mart 2023 ve hava çok soğuk fırtına yağmur beklenmekte. Bu nedenle barajlarda su seviyeleri kritik eşiğe düşmüş durumda. Doluluk oranında ciddi düşüşler var şimdiden su tasarufuna biz vatandaşların başlamasında önem var.

E-5 Güzelce itikametinde maddi hasarlı kaza meydana geldi. Kazaya bir tır 2 otomobil karıştı. Zincirleme kaza yaşanmaması için kendini yolla atan bölgede bekçilik yapan bir vatandaş gelen araçları el işareti ile yavaşlatyıp. Daha büyük kaza meydana gelmesinin önüne geçmiş oldu.

Sabah erken saatlerde s rampa denilen bölgede iniş esnasında bir belediye halk otobüsü kaza yapması sonucu. O bölgede trafikte sıkışıklık meydana geldi.

Bölgemiz dışından bir kaza haberi. Ambarlı liman yolunda korkunç kaza 3 genç hayatını kaybetti. Aşırı süratli olan otomobil tıra arkadan çarptı. Araç tır ile bariyerler arasında adeta hurda yığınına dönerken kazada 3 gemç hayatını kaybetti.

Aymerkez önü yine maddi hasarlı kaza bu kaza aşırı surat ve sıkıştırma ve hatalı sollama yapıldığından kaynaklı bir kaza olarak kayıtlara geçti.

Türkoba çayırlar bölgesinde kaçak yapı yıkımı gerçekleşecek. Ekşpler yıkım bölgesinde. Büyükçekmece Türkoba Mahallesi Çaylar mevkiinde kaçak inşa edilen 24 yapının yıkımı için sabah saatlerinde polis geniş güvenlik önlemi aldı. Kaçak yapılar daha sonra Büyükçekmece Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Sabah saatlerinde tepcik’ten teyit edilemeyen bir haber silahla yaralama olayı yaşandığı iddia edilmekte.

Büyükçekmece Baraj Gölü çekildi, balıkların olduğu yerde koyunlar otluyor. Kış mevsimi boyunca beklenen yağmur ve kar yağışının gelmemesi nedeniyle geçtiğimiz yıl. Mart Ayı’nda yüzde 94.5 doluluk oranı olan. Büyükçekmece Baraj Gölü’ndeki su oranı yüzde 30’a düştü.

Kumburgaz ve tepecik riskli bölge olduğu için ilk önce kentsel dönüşüm yapılması gereken ilçeler arasında ilk müdahale edilmesi gereken bölge . Bu nedenle bir çok kez kentsel dönüşüm haberi paylaştık. Büyükçekmece belediyesi kendi imkanları çerçevesinde bu işi oldukca ciddiye aldığı. Biliniyor şayet iş büyükşehir ve bürükraside tıkanıyor.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm