Kaset Günleri etkinliklerinde nostalji şarkılar dinlendi – Kumburgaz Fm

Kaset Günleri etkinliklerinde nostalji şarkılar dinlendi

Kaset Günleri etkinliklerinde nostalji şarkılar dinlendi
  • 0
  • 272
  • 24 Mayıs 2019
  • +
  • -

Müzik hayatımıza önce taş plaklar ile girdi. Daha sonraki yıllarda kaset çalarlar ile müzik dinlemeye başladık. Şimdi kasetler hayatımızda nostajik bi yer tutmakta. Eskiden kaset çalar yani teyp denilen pil ise ve daha sonra elektirikle çalışan müzik çallarlar’ın girmesi ile sanatçılar artık tercihlerini plak yapmaktan değil kaset çalar  vasıtası ile albümler yapmaya başladılar.

Günümüzde artık plaklar gibi kasetlerde artık nostajik bi yer bulmaya başladı. Artık şimdiki günümüzde z kuşağı dediğimiz genler arttık kaset çalar ile müzik dinleyen varmı desek belki 100 kişiden bir kişi evet der. Buda babasından evde kalmıştır bir teyp bir kaç kaset oşekilde dinlemiştir. Eski yıllarda özelikle 1980 lerden sonra kaset piyasası un kapanı kasetçiler çarşısı gibi bir sektör oluşmuştu.

Şimdi artık albümler yapılıyor. Kaetler teknolojiye yenik düşünce yerlerini cd çalarlar aldı. Cd albümler yapılmaya başlansada oda uzun ömürlü olmadı cdlerde zamana yenik düştü. Şimdi artık albüm isimleri sıngle olarak güğncelendi. Eskisi kadar yeni söz şarkılar çıkmıyor müzik üretimi azaldı. Yeni çıkan sanatçılar artık eski şarkıları düzenleyip müzik yapmaya başladılar yani emek çaba sarf etmeden hazıra kondular. Buda kaset dönemlerini biza aratıyor. Neden derseniz bir sanatçı sürekli üretmek yeni şarkılar çıkartması gerekiyordu gündemde kalmak unutulmamak için. Şimdi gündemde kalmak için sanatçıların tercihleri çok farklı. Onu burada anlatmamıza gerek yok çünkü her şey alelen ortada gözler önünde yaşanmakta.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm