Kiralık daire fiyatlarında büyük düşüş yaşanmaya başlandı – Kumburgaz Fm

Kiralık daire fiyatlarında büyük düşüş yaşanmaya başlandı

Kiralık daire fiyatlarında büyük düşüş yaşanmaya başlandı
  • 0
  • 219
  • 4 Eylül 2022
  • +
  • -

Yaz ayında bir çok bölgede yaşanan faiş kira artışları görüldü. Bir çok daire sahipleri bir anda 800 TL ye kiraya verdikleri evlerine. 4000 VEYA 6000 gibi rakamlar istemeye başladılar. Biraz fırsatçılık birazda 300.000 tl lik daire bir anda  bir milyon tl ve üzeri rakamlar tırmanış gösterince. Benimde kiram bu olurmu fırsat bu fırsat kiralara zam tahliye davaları.

EV SAHİBİ KİRACI KAVGALARI.

Bu ekonomik zor durumda kusura bakmayın bir çok ev sahibi fırsatçılık. Fırsatını hemen kazanca çevirmekte geç kalmayı bırak çok aceleci davrandılar. Bunu bir kaç örnek ile verebiliriz. Kiracı kontratı yeni ama ev sahibi % 100 veya % 150 gibi rakamlar istiyor. Yaşanan tartışma sonucunda kiracı ev sahibi arasında yaşanan tartışmada kiracı ev sahibini öldürdü. Bunu hepimiz televizyon kanalarında izledik şahit olduk. Yine bir örnek çok yakınımızda tepecik’teev sahibi kiracı kavgası yaşandı. Bunu bizde kumburgazfm sitemizde haber yaptık.

Şimdi halen bazı ev sahipleri eski kiracılara sorun çıkartmaya devam etse’de. Bir nebze bu tartışmalar son buldu. Çünkü piyasa şişmiş bir balondan farksızdı. Herkes kendi adaletini doğrusunu hak olarak görüp istiyordu. Ama devlet bu işe bir dur dedi. Artık her isteyen ev sahibi istediği rakamı talep edemez %25 üzeri ev sahipleri zam talep edemezler. Dedi ve son noktayı koydu şimdi kiralamalarda bir gerileme yaşanıyor bu rakamlar dahada düşecek.

Gelelim konuyu fazla dağıtmadan yüksek kira isteyen ev sahiplerinin evlerini çok zorda değilseniz kiralamayın.

Çünkü çevrede tanık olduğumuz gelişmler yaşanıyor. 2 ay önce 5000 tl kira istenen daire 2 ay sonra.  Hangi rakama kiraya verildi derseniz. 2300 TL. Yani her istenilen rakam hak değildir. Kiraladığınız yerin konumu çok önemli okul hastane park sağlık ocağı vsyr gibi. Banka ptt bakkal market gibi olanaklardan hangilerini karşılıyor buna bir bakın ev tutmadan Şimdi kiralar da yaşanan şişkinlik faiş şişkinlik inmeye başladı.

Yaşanan bu kira artışı düşüş eğilimine dönüşmüş durumda. Çok yüksek rakam isteyen ev sahiplerinin. Evlerini çok zor durumda değilseniz kiralamayın. Bu piyasaya bir denge getirecektir. Kira fiyatları düşüşe geçti ev tutmak için aceleci olmayın.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm