Kumburgaz fay hattında deprem peki depreme hazırmıyız – Kumburgaz Fm

Kumburgaz fay hattında deprem peki depreme hazırmıyız

Kumburgaz fay hattında deprem peki depreme hazırmıyız
  • 1
  • 460
  • 4 Ekim 2022
  • +
  • -

Uzun yıllardır konuşulan büyük depremin habercisimi? Dün gece kandilli rasathanesi verileri ışığında. Kumburgaz deprem fay hattında gece. 04. 10 . 2022 saat 01 : 57 de marmara denizi kumburgaz fay hattında 3,1 şidetinde deprem yaşandı. Afad depremin şidetini 3.0 olarak açıkladı.

Pörfösör  doktor naci görür’den  deprem uyarısı yapıldı. Görür marmara denizinde 7,2 şiddetinde bir deprem beklendiğini ve bu depremin küçük ama olduğu yer ve bölge için aslından çok önemli olduğunu söyledi. Pörfösör  doktor naci görür, marmarada beklenen depremin 99 depreminden sonra 30 yıl içerisinde olma olasılığı %64 olduğunu açıklasada büyük deprem ne zaman olacağı tam olarak kesin bilinmiyor. Biz depreme hazırmıyız?

KUMBURGAZ BİR DEPREM ANINDA BÜYÜK YIKIMIN OLACAĞI BİR BÖLGE.

Özelikle sahil kesimi büyük risk altında. Büyük yapılar karmaşık binaların iç içe dip dipe olması olası bir beklenen büyük depreme dayanamıyacağı kesin. Bunun için bir an önce yetkililerin buralara bir çözüm bulması elzem arz etmekte.

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKANI PROJEMİZ HAZIR.

Büyükçekmece belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında geçtiğimiz günlerde bir çok binayı yıkmış. Ve bu konuda Büyükçekmece belediye başkanı, Dr. Hasan Akgün bir açıklama yapmış kumburgaz için projemiz hazır demiş büyükşehir belediyesine ve ilgili kurumlara sunduk demişti.  Proje hakkında detay vermeyen ve çalışmaların sürdüğünü açıklamıştı.

UZMANLAR UYARIYOR DEPREME HAZIR OLUN.

Hazırmıyız vatandaş olarak halk olarak bu büyük felakete ne derece hazırız. Hangi önlemleri aldık. Yetkililer hangi önlemleri aldılar. Acil durum eylem planımız güncelmi olası bir depremde müdahale arama kurtarma ekipleri hazırmı. 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

1 adet yorum var “Kumburgaz fay hattında deprem peki depreme hazırmıyız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm