Kumburgaz için kentsel dönüşüm açıklaması – Kumburgaz Fm

Kumburgaz için kentsel dönüşüm açıklaması

Kumburgaz için kentsel dönüşüm açıklaması
  • 1
  • 1438
  • 18 Ağustos 2022
  • +
  • -

Büyükçekmece Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23’üncü yılında 44 hasarlı konutu yıktı. Yaklaşan İstanbul depremi öncesinde, ilçedeki riskli ve hasarlı binaları kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileyen Büyükçekmece Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23’üncü yılında Atatürk Mahallesi’nde 44 hasarlı konutu yıktı.

“O GÜNDEN BUGÜNE BÜYÜKÇEKMECE’DEKİ DEPREM HAZIRLIĞIMIZI DEVAM ETTİRİYORUZ”

Yıkım çalışmalarını teknik ekibi ile birlikte yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün şunları söyledi:

Büyükçekmece’de en büyük tehlikenin Kumburgaz ve Tepecik bölgesinde olduğunu vurgulayan Başkan Akgün konuşmasına şöyle devam etti:

“Büyükçekmece’de Kumburgaz sahilleri büyük tehlike arz ediyor. Buradaki imar planlarının bir an önce Büyükşehir Meclisi’nden çıkmasını bekliyoruz. Bir de Tepecik bölgemiz var. Orası biraz daha emniyetli ama orada çok miktarda yenilenmesi gereken bina olduğu için Tepecik ve Kumburgaz planlarımız bittiği takdirde Büyükçekmece’de can ve mal emniyeti bakımından tedbirlerimizi doruk noktaya çıkarmış olacağız.

Halkımızın burnu kanamadan inşallah bu olabilecek depremi de atlatmış oluruz. İnşallah hiç olmaz ama olacağını biliyoruz. Hepimiz, tüm belediyeler, İstanbul, Türkiye özellikle Marmara bölgesi 17 Ağustos’u unutmamalı ve Büyükçekmece örneğinde olduğu gibi herkes kendi bölgesindeki yıkılacak binaları önceden yıkmaya ve hazırlığını aralıksız yapmaya devam etmelidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve biz Belediye Başkanları bu konuda vatandaşın en yoğun talepleriyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Bu konuda taviz vermeden hep birlikte devlet olarak ağustos depremleri gibi depremleri yaşamadan tedbirlerimizi almak zorundayız. Bugün 17 Ağustos çok insanımızı kaybettik. 17 Ağustos depreminde ve daha önceki depremlerde hayatını kaybeden bütün insanlarımıza, arkadaşlarımıza birçok arkadaşımız rahmetli oldu. Adapazarı’nda, burada. Hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

kaynak haberler
Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

1 adet yorum var “Kumburgaz için kentsel dönüşüm açıklaması”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm