Kumburgaz kentsel dönüşüm ne zaman başlıyor – Kumburgaz Fm

Kumburgaz kentsel dönüşüm ne zaman başlıyor

Kumburgaz kentsel dönüşüm ne zaman başlıyor
  • 0
  • 611
  • 12 Ekim 2022
  • +
  • -

Yaşanan son dönemlerde depremler ve en son kumburgaz açıklarında. Bulunan ve beklenen büyük depremin geçtiği fay hattında küçük ölçekte olsada. Bir deprem yaşandı. 3.1 şiddetinde gerçekleşen bir deprem. Gözleri bu fay hattına çevirdi. Bir çok uzman bunu ciddiye alınması gereken bir deprem olduğu konusunda fikir birliğine vardılar.

BEKLENEN BÜYÜK DEPREMİN HABERCİSİMİ!

3.1 Lik küçük ölçekte olsa bu yaşanan deprem. Hazırlıklı olmamız yönünde bir işaret vermekte. Kentsel dönüşüm büyükçekmece genelinde en önemli yapılması gereken hizmet olmalı. Şimdi burada insan hayatı söz konusu. Bu işin biran önce başlamış olması gerekirdi. Bazı yıkımlar yapıldı büyükçekmece belediyesi tarafından. Bu bir adım olsada yeterli değil. Bu konu hızlıca ele alınmalı projeler üretilmeli. Çünkü zamanımız kalmamış olabilir. Devlet vatandaş belediyeler el birliği ile bu işi hızlandırmak gerekiyor.

Bütün zamanımızı bu konuya ayırıp odaklanıp elimizdeki imkanları bu yönde değerlendirmek çok acil önem taşıyor. Kumburgaz bu depremde en büyük hasarı görecek bölgeler içinde ilk sırada yer almakta. Bu yüzden artık yetkililerin somut adımlar atması bu konuda hak sahipleri bölge sakinlerini bilgilendirmesi. Hatta bir bilgilendirme toplantısı düzenlemesi beklenmekte. Deprem yakın artık bunu biliyoruz. Ama vatandaş tam bir bilgiye sahip değil nasıl bir proje var kimler nasıl etkilenecek yapılacak bir. Kentsel dönüşüm çalışmasında. Tam bir karmaşa hakim. Bilgi kirliliği çok fazla halk arasında. Bu yüzdendirki yetkililerin bir an önce bu işi hızlandırıp bilgilendirme yapmaları çok önem arz etmekte.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm