Kumburgaz sahil kenarı için kamulaştırma olacakmı? – Kumburgaz Fm

Kumburgaz sahil kenarı için kamulaştırma olacakmı?

Kumburgaz sahil kenarı için kamulaştırma olacakmı?
  • 1
  • 913
  • 15 Mart 2022
  • +
  • -

Kumburgaz sahil kenarı için kamulaştırma olacak’mı? Kumburgaz sahil tarafında yaşayan site sakinlerinin merakla bekledikleri kentsel dönüşüm ne zaman yapılacağı. Ve bu kentsel dönüşüm yapılırken sahil kesimleri kamulaştırılıp hak sahiplerine nasıl bir öneri sunulacağı. Ve ya kamulaştırma olmayacaksa kentsel dönüşüm nasıl yapılacağına dair yetkililerin bir planı olup olmadığı konusunda bir beklentinin oluştuğu görülmekte. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM DE RANT ENDİŞESİ TAŞIYAN KUMBURGAZ SAKİNLERİ

Kamulaştırma olmayacaksa nasıl bir yol izleneceği merak edilen konular arasında yer alırken . Devletin burada yaşayan kat maliklerinin haklarını hangi şartlarda koruma altına alınacağı gibi konuların açıklığa kavuşturulması beklenmekte.  Malum sahil kenarı değerli yerler olarak bir özeliğe sahip yerler. Bunun için çok karmaşık bir yapılanması olan sahil kesimleri çözümü çok zor olan bir şey.

YAPILAR EN AZ 30 VEYA 40 YIL ÖNCESİ YAPILAR

Sahil kısmında bulunan sitelerin bir çoğu çok eski yapılar olması ve günümüz deprem yönetmeliğine uygun olmayan güvenli olmayan yaşam alanları olarak görünmekte. Bunun biran önce bir çözüme kavuşturulması hayati derecede önemli. Orada yaz ayları ile birlikte yaşayan insan sayısı en az 3 veya 4 kat artış göstermekte. Bu da olası bir depremde bu binaların yeterince güvenli olmadığını göstermesi açısından mühendis olup rapor yazmaya gerektirmez 40 yaşında binalarda insanlar yaşıyorlar.

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

1 adet yorum var “Kumburgaz sahil kenarı için kamulaştırma olacakmı?”

  1. Kumburtgaz sahil tarafı yakın bir zamanda kentsel dönüşüm girecektir. Ama ne şartlarda hangi şekilde. Maduriyetlerin önüne nasıl geçilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm