Kumburgaz’da halka açık sahiller halka açıldı – Kumburgaz Fm

Kumburgaz’da halka açık sahiller halka açıldı

Kumburgaz’da halka açık sahiller halka açıldı
  • 1
  • 257
  • 3 Temmuz 2022
  • +
  • -

Uzun süredir sahiler halka açıktı. Ama sorun vardı çözüm bekliyordu. Çözüm büyükşehir belediyesi ve büyükçekmece belediye zabıta ekiplerinin. Belediye başkanlarından aldıkları direktif ile sahileri işgalden kurtarmak için harekete geçtiler…

Halka açık olan sahiller yeniden halka açılmış oldu.

Bazı sahil kesiminde yer alan siteler sahili kendi özel mülkleri gibi kulanıyor ve şemsiye şezlog atarak dışardan gelen vatandaşlara zorluk çıkartıp. Burası sitemize ait kum parası ödedik gibi bahaneler ile sorunlar ve tartışmalar yaşanıyordu! Bu nedenle bir çok şikayet yapılsada yetkili yerlere tam bir çözüm elde edilemiyordu.

DÜN TOPLANAN SAHİLDEKİ MASA SANDELYELERDEN BAZILARI

Son bir haftadır istanbul büyükşehir ve büyükçekmece belediyesi. Zabıta ekiplerinin sahillerde denetimleri sıklaştırması ve siteler ve site sakinlerine verdikleri ihtarlar sonucunda. Dün yeniden kumburgaz’da halka açık sahiller halka açıldı. Sahiller kamuya ait olduğu ve bu sahilerin topluma ait olduğu bir kez daha bölge halkına ve zorluk çıkartan site sakinlerine anlatıldı.

BU GÖRÜNTÜ OTELLER BÖLGESİNDEN

Kumburgaz’dan bize ulaşan bazı site sakinleri bize gerek sosyal medya üzerinden gerekse arayarak görseller atarak. İlettikleri bu oteller ile ilgili görüntü. Ve bunun çifte standart olduğu halka zorluk otellere kolaylık gösterildiği söylenmekte. Tabi bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığımızı belirttik. Bu otellerin turistik oteller oldukları. Ve bu nedenle ayrıcalık olmadığını düşündüğümüzü belirtik. Gerekli bilgiyi belediyelere baş vurmaları halinde. Bilgi verileceğini belirtik.

Bu gün ise dünden bir farkı olmadığı ve sahilerde yenşden şezlong masa sandelye ve şemşiyelerin çıktığı yönünde bilgiler paylaşılmakta. Sahillerde bazı şahısların sahili kapatarak şezlong kiraladıkları ve o bölgeyi sahiplendikleri. Gibi şikayetlerin kısmende olsa devam ettiği söylenmekte.

Burada bahsi geçen zorluk çıkartan siteler derken her site değil. Bu konuda zabıta ekiplerini anlayışla karşılayıp zorluk çıkartmayan sitelerde. olduğunu bir dip not olarak burada paylaşmak isteriz.

 

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

1 adet yorum var “Kumburgaz’da halka açık sahiller halka açıldı”

  1. Şimdi yapılan uygulamayı tamamen desteklerken plajların tam olarak halka açılması takdire şayan bir hizmet. Ama gel gör bazı sahilerde güzelce kumburgaz da gördüm bazıları sahile şezlong atmış kiraya veriyor ve dışardan gelen halkı engeliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm