Kurban bayramınızı kutlarız hayırlı bayramlar – Kumburgaz Fm

Kurban bayramınızı kutlarız hayırlı bayramlar

Kurban bayramınızı kutlarız hayırlı bayramlar
  • 3
  • 198
  • 8 Temmuz 2022
  • +
  • -

Bayramlar bizler ilk önce inancımız gereği ibadet etmeyi hatırlatır. Allah hak tealanın bize emirlerini hatırlatır. İşte kurban bayramıda yaradan rabbimizin kurban kesmeyi emrettiği ve yoksulları gözetmeyi emrettiği günlerdendir. Allahımız kendisi için bizden hiç bir şey istememiş sadece kulluk etmemizi ibadet etmemizi emretmiştir. Ununtmayalımki Allahu telalanın bize ihtiyacı yok. Tam aksine biz kulların ona ihtiyacımız var. Yaşantımızın tek bir saniyesine bile hakim olamazken. Onun emirleri hep iyilik güzellik doğruluk içermekte.

KUMBURGAZ FM HERKESİN KURBAN BAYRAMINI KUTLAR. HAYIRLI BAYRAMLAR DİLERİZ.

Kumburgaz fm tüm islam aleminin ve bütün inanların kurban bayramlarını kutlarız. Bu bayramın ülkemize milletimize, kardeşlik, dostluk, muhabbet getirmesini temenni ederiz. Küslerin barıştığı dargınlıkların son bulduğu bir bayram geçirmemiz dileğimizle. Hayırlı bayramlar.

KURBAN NEDİR KURBAN KESMENİN FAZİLETLERİ NEDİR.

Kurban Allah’a teşekkür etmek, şükretmek ve varlığına inanışı göstermek amacıyla yapılan bir ibadettir. Kurban Bayramı ise bu ibadetin her yıl belirli günlerde gerçekleştirilmesidir. Kurban Bayramı’nda ibadet etmek isteyenler. Emredilen koşulları taşıyan hayvanları. Allah için keserek, Allah’a feda ederler.

Hz. Âişe vâlidemizden rivâyet edildiğine göre Nebiyy-i Ekrem şöyle buyurmuştur:

“Âdemoğlunun, Kurban Bayramı’nın birinci günü yaptığı işlerin Allah’a en sevimli olanı, (kurban) kanı akıtmaktır, (O gün Allah katında bundan daha sevimli bir amel yoktur.) Kıyâmet günü o kurban, boynuzları, tırnakları ve kıllarıyla gelir. Kurbanın kanı da, henüz yere düşmeden Allah’ın rızâsına nâil olur ve kabul edilir. O hâlde, kurbanlarınızı gönül hoşnutluğu ile kesin!”

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

3 adet yorum - “Kurban bayramınızı kutlarız hayırlı bayramlar”

  1. Kurban bayramınızı bizde kutlarız. Kumburgaz fm radyo harika müzikler ile bu bayram evde dinlerim artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm