Mevlid kandiliniz mubarek olsun – Kumburgaz Fm

Mevlid kandiliniz mubarek olsun

Mevlid kandiliniz mubarek olsun
  • 0
  • 133
  • 7 Ekim 2022
  • +
  • -

Mevlid kandili gecesi yaşanan güzel bir şey yaşandı. 

Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) dünyaya teşrif ettiği gündür. Yılın ilk kandili olan Mevlid Kandili, duaların ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek günlerdendir. Bu gecede bol bol dua edilmesi öneriliyor. Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir.

MEVLİD KANDİLİ GECESİ OKUNACAK DUALAR.

Hatm-i Enbiya yapmak için, önce 1 Fatiha suresi 3 İhlas-ı şerif okunur. Daha sonra ise; “Eûzu billahis-semiıl-alimi mineş-şeytanir-racim. Rabbi eûzu bike min hemezatiş-şeyatıyn. Ve eûzu bike rabbi en yahdurûnr.” duası okunur.

KANDİL GECELERİ NE DAĞITILIR NELER YAPILIR

Mevlid Kandili, Regaib Kandili, Miraç Kandili, Berat Kandili ya da Kadir Gecesi olsun helva, kandil simidi, lokma yapıp dağıtmanın çok önemli bir yeri vardır kültürümüzde. Bu günlerde yardımlaşma ve paylaşımlar hem toplum olma olgumuzu arttırır hem de bu özel dini günlerin sevabını arttırır.

MEVLİD KANDİL GECESİ YAPILAN TÜM HAYIR DUALAR KABUL EDİLİR.

Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) dünyaya teşrif ettiği gündür. Yılın ilk kandili olan Mevlid Kandili, duaların ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek günlerdendir. Bu gecede bol bol dua edilmesi öneriliyor.

MEVLİD KANDİLİ GECESİ OKUNACAK EN GÜZEL DUA.

Okunuşu: “Rabbigfir verham vetecevez amme teğlemü inneke entel eazzul ekram.” Meali: “Rabbim, beni mağfiret et, bana rahmet et, bildiğin bütün kusurlarımdan geç, onları bağışla, şüphesiz Sen en yüce ve en kerîmsin.” duâsı okunacak

 

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm