Tarkan izmir konserinden para almıyacam demişti! – Kumburgaz Fm

Tarkan izmir konserinden para almıyacam demişti!

Tarkan izmir konserinden para almıyacam demişti!
  • 2
  • 338
  • 18 Eylül 2022
  • +
  • -

Tarkan’ın, İzmir’in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. yılında Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen konser için 450 bin dolar (8 milyon TL) ücret aldığı ifade edildi. Tarkan’ın, bu rakamın 3 milyonunu bazı vakıflara bağışladığı belirtildi.

İlk önce Tarkan’ın herhangi bir ücret almayacağı ifade edilmiş ardından da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kaşe alıp bağış yapacak” demişti.

 

Halk TV yayınında konuşan Soyer, “Tarkan’ın cebine 1 kuruş girmeyecek. O kadar yüce gönüllü ki. Kaşe ücreti olarak alması gereken ücreti hayır işine aktaracak. Başlıkları konuşuyoruz. Yurt mu yapsın, kreş mi yapsın diye konuşuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Sabah gazetesinden Ömer Karahan’ın haberine göre; Mega Star Tarkan’ın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı ücret belli oldu. Sabah gazetesinin iddiasına göre Tarkan, söz konusu konser için 450 bin dolar. Yaklaşık 8 milyon tl para almış olacak.

Tarkan, İzmir konserinden aldığı bu paradan Darüşşafaka, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile Mor Çatı’ya 1’er milyon lira bağışta bulunarak 3 milyon lirayı hibe etmiş. Ee tabi arada kalanı da kendisine almış. Anlayacağınız Tarkan 5 milyonu bu konserden kazanmış oldu. Güya izmir belediyesi para ödememiş konser masrafı sahne gibi iki milyon tlye mal olmuş. Tarkan para almayacakmış.

DİP NOT: Tarkan’ın o akşamki konserinde sahne için de 2 milyon lira harcanmış.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

2 adet yorum - “Tarkan izmir konserinden para almıyacam demişti!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm