Turgut Topçu Kimdir – Kumburgaz Fm

Turgut Topçu Kimdir

Turgut Topçu Kimdir
  • 0
  • 290
  • 23 Nisan 2022
  • +
  • -

Turgut Topçu 1950 yılında çatalca’da dünya’ya geldi. Tahsil durumunu kendi deyimi ile sıfır tahsiliyim demiştir. Cezaevlerinde kabadayı kültürü ile büyüdüğünden dolayı olsada yüz kızartıcı suça bulaşmamıştır.

Sağmancılar cezaevi mektupçuluğu yapmış. Sağmancılar cezaevinin açılışında ve kapanışında’da bulunmuş. Dolu dolu 13 yıl hapishanede yatmış. Basın suçundan dolayı defalarca tutuklanmış. Edirne Yanıkkışla zindanlarında A.Ş.K Kurbanları’nı yazarken daha 20 yaşında idi. Basım 19881 olan kitabından sonra Rüşvet belgesel kitabı ile okurları ile buluşmuştur.

Turgut Topçu 1982 yılında bu kez komedi tiyatro kitabı olan karga katliamı, Aynı yıl yine yeni bir kitap Bürükrasi çıkmazı kenan evren adlı 1982 yılında yayınlanmıştır.

Sırası ile İsyan 1983, Çark 1985, Kızıl Zeyno 1997, Kızıl Zeyno 2 2021, ve yine aynı yıl içerisinde Kızıl Zeyno Bir ve iki Anı roman Dibaz 2022 başlıca eserleri arasında yer almıştır.

TURGUT TOPÇU KİMDİR, TURGUT TOPÇU NEREDE YAŞIYOR.

Cooni Disko ve Kulüp Nispet’de yaklaşık yirmi yılı aşkın bir süre ruhsat sahipliği yapmıştır. Gece aleminden ruhen kopuktur. Kumburgaz’da yaşmakta şimdilerde. Dört metrelik teknesi ile yaz aylarında balıkçılık yapmakta. Yazar Turgut Topçunun kendi deyimi ile kazfasızın tekiyim bu yüzden kitaplarımı ve romanlarımı aklıyla değil kalbiyle yazmakta.

Bu Habere Yorum Yapmak İstermisiniz ? Tıkla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kumburgaz fm